майонеза Kраси
Новини от Пловдив » Ботев » Късен гол открадна победата на пловдивчани: Берое – Ботев Пловдив – 1:1
БГ Футбол Ботев Важно Спорт Спорт Важно

Късен гол открадна победата на пловдивчани: Берое – Ботев Пловдив – 1:1

Отборите на Берое и Ботев Пловдив не успяха да се победят и завършиха наравно при резултат 1:1 във втория двубой от съботната програма на шестия кръг в efbet Лига. Антоан Бароан откри резултата в 50-ата, но в добавеното време на мача Абубакар Тунгара донесе точката на домакините с изключителен удар.

Битката за Тракия предложи много емоции, като двата тима имаха отлични шансове за повече попадения. Гостите нямаха и късмет, след като удариха греда, когато вече водеха в резултата.

Така новият треньор на „канарчетата“ Желко Копич тръгна с равенство в официалния си дебют начело на тима, който взе първата точка през сезона и се отлепи от последната позиция, като вече заема 15-о място. Берое се изкачи до 11-ата позиция с пет пункта в актива си. В следващия кръг „заралии“, които допуснаха трета поредна загуба и общо пети пореден мач без успех, гостуват на Септември София, докато „канарчетата“ имат тежко домакинство на Черно море.

Последният двубой между двата тима бе на практика финалът на предишния шампионат. Берое и Ботев играха в плейофа за определяне на еврочуастника. Тогава “канарчетата” победиха с 2:1 и взеха визите за Лигата на конференциите.

Битката за Тракия на стадион „Берое“ започна под дъжда, а първият хубав шанс бе на сметката на Ботев. В четвъртата минута домакините сбъркаха при изнасянето на топката, което позволи на Самюел Супрайен да отнеме, след което изведе в наказателното Елвис Ману, а бившият играч на Лудогорец шутира по тревата, но на сантиметри от лявата греда на Иван Караджов.

В първите минути играчите на гостите опитаха да наложат натиск и по-често се задържаха в половината на Берое. В 15-ата минута Роеи Херман отправи много интересен изстрел от централния кръг, като опита да прехвърли Караджов, но топката премина над напречната греда. „Канарчетата“ владяха инициативата, бяха доста по-агресивни и с опасни атаки. Притежание на топката: Берое 40%, Ботев – 60%.

„Заралии“ се посъбудиха и на свой ред опитаха да организират атаки към съперниковата врата, като на няколко пъти центрираха топката в наказателното поле на Ботев след корнери или свободни удари, но до сериозни опасности за Хидайет Ханкич така и не се стигна.

В 33-ата минута Серкан Юсеин центрира отляво в наказателното поле, а на далечната греда Димитър Стоянов овладя и шутира силно, но над вратата.

Две минути по-късно гостите разиграха през центъра, а Реда Рабей опита удар пред дъгата на наказателното поле, но топката премина покрай лявата греда на Караджов.

В 39-ата минута Симеон Мечев чукна леко топката за Юсеин от свободен удар от сериозна дистанция, а последният шутира силно, но и много неточно.

Минута след това Ботев имаше чудесен шанс да открие резултата. Рабей изведе Ману отляво в наказателното поле, а нападателят финтира Стилиян Николов и след това шутира в близкия ъгъл, но Караджов изби в ъглов удар. След центрирането от корнера Роберто Пунчец отклони на първа греда топката в тялото на Николов и тя се запъти към вратата на Караджов, който обаче успя да реагира и да спаси. Впоследствие топката беше изчистена.

Три минути преди края на първата част Ханкич не успя да избие по най-добрия начин топката след центриране от корнер, което позволи на Стив Траоре да стреля в наказателното поле, но високо над вратата.

Пет минути след началото на второто полувреме Ботев успя да открие резултата. Рой Херман беше изведен на десния фланг, нахлу в наказателното поле и преодоля последователно Димитър Пиргов и Рука, след което стреля, но Караджов изби. Последва добавка на връхлитащия в пеналтерията Бароан, който реализира във вратата с хубав удар – 0:1.

В 55-ата минута гостите бяха много близо и до второ попадение. Рабей комбинира на десния фланг с Херман, който влезе навътре, нагласи си топката и отправи чудесен фалцов удар с левия крак пред наказателното поле, а топката се отби от дясната греда на „замръзналия“ на място Караджов.

Три минути след това Димитър Стоянов реши да стреля от далечна дистанция и бе точен, но право в ръцете на Ханкич. Това бе и първият точен изстрел за домакините.

В следващите минути домакините взеха превес и на няколко пъти застрашиха вратата на своя опонент след статични положения, но така и гол не падна.

Дванадесет минути преди края на редовното време пред Дилан Мартенс се откри сериозна пролука за изстрел фронтално срещу вратата в дъгата пред наказателното поле, но Караджов внимаваше и изби в корнер.

В 65-ата минута Берое и публиката искаха яростно дузпа след съприкосновение между Херман и Тунгара в наказателното поле. ВАР прегледа ситуацията и играта бе подновена без изпълнение на 11-метров наказателен удар.

В добавеното време Берое успя да изравни. След постепенна атака Серкан Юсеин подаде към Тунагара, който от около 25 метра със страховит шут с десния крак прати топката в сглобката на вратата, за да изравни.

Берое Стара Загора – Ботев Пловдив – 1:1

50′ Антоан Бароан 0:1

90+1′ Абубакар Тунгара 1:1

Съставите:

БЕРОЕ (4-2-3-1): 1. Иван Караджов – 2. Димитър Стоянов, 14. Стилиян Николов, 3. Димитър Пиргов, 6. Руи Чавес ж.к. – 8. Серкан Юсеин, 13. Абел Анисе – 11. Стив Траоре, 16. Симеон Мечев (к), 10. Абубакар Тунгара – 9. Луизиньо

Резерви: 23. Иван Гошев (вр), 4. Валентино Пулиезе, 15. Георги Динков, 17. Спас Георгиев, 77. Божидар Пенчев

Старши треньор: Петър Хубчев

БОТЕВ ПЛОВДИВ (3-5-2): 13. Хидайет Ханкич – 44. Роберто Пунчец, 18. Самюел Супрайен, 4. Виктор Генев (к) – 2. Роеи Херман, 10. Емануел Току, 6. Дилан Мартенс, 22. Реда Рабеѝ, 3. Па Конате – 11. Антоан Бароан, 28. Елвис Ману ж.к.

Резерви: 1. Георги Аргилашки (вр), 7. Мохамед Брахими, 9. Мартин Секулич, 17. Николай Минков, 21. Точукву Ннади, 23. Димитър Тонев, 24. Джаспър Ван Хертъм

Старши треньор: Желко Копич

Главен съдия: Никола Полов от град София

Стадион: „Берое“, Стара Загора