Новини от Пловдив » Важно » Освиркаха ни химна, скандираха „татари“, бихме ги у тях

Освиркаха ни химна, скандираха „татари“, бихме ги у тях

ДА ПОМОГНЕМ НА СЕЛО ТРИЛИСТНИК!
  • Още преди химните македонските фенове посрещаха родните запалянковци и футболистите ни с грозни възгласи „бугари, татари“ и „цигани“. След това химнът ни „Мила родино“ беше освиркан на стадион „Тоше Проески“
  • България спечели гостуването си на Северна Македония с 0:1 с гол на Десподов

България спечели с 1:0 при визитата си на Северна Македония в последен мач от група 4 на Лига C в турнира Лигата на нациите. Кирил Десподов (50) вкара гола, с който „лъвовете“ сложиха край на серия от 22 мача без победа като гости, завършвайки на второ място в групата с точка пред македонците.

Двата тима са в битка за втората позиция, като домакините са със седем точки, а „лъвовете“ имат една по-малко и се нуждаят от задължителна победа, за да финишират втори след тима на Грузия, който гостува на Гибралтар по същото време.

Младен Кръстаич направи три промени в своя състав спрямо срещата с Гибралтар, спечелена с 5:1. На десния бек застана Виктор Попов, който смени Иван Турицов. В средата на терена Янис Карабельов стартира, вместо Филип Кръстев, докато Пламен Гълъбов зае мястото на Петко Христов.

Още преди химните македонските фенове посрещаха родните запалянковци и футболистите ни с грозни възгласи „бугари, татари“ и „цигани“. След това химнът ни „Мила родино“ беше освиркан на стадион „Тоше Проески“.

След опознавателните начални минути и липсата на сериозни положения в 14-ата домакините останаха с човек по-малко, след като Тодор Тодороски беше изгонен с директен червен картон за грубо влизане в краката на Марин Петков. Решението на съдията бе потвърдено и от ВАР. Малко след това селекционерът на Северна Македония Благоя Милевски получи жълт картон за протест срещу друго съдийско решение, което „роди“ още грозни скандирания против българите и викове „УЕФА мафия“.

В 25-ата минута македонците създадоха първата опасност. Милан Ристовски шутира технично от далечна дистанция, но Даниел Наумов спаси с вещина и изби топката в корнер. Три минути по-късно „лъвовете“ пропуснаха златен шанс да поведат в резултата. Антон Недялков изведе Радослав Кирилов в наказателното поле, той пусна към Кирил Десподов, който бе сам срещу вратаря, но не успя да си спре топката и да нанесе голов удар.

Двубоят се изнерви и до края на първата част имаше повече битка без сериозни положения пред двете врати, като неточни удари отправиха Валентин Антов и Бейтулай.

Само пет минути след почивката Радослав Кирилов намери Кирил Десподов и капитанът на „лъвовете“ с техничен удар реализира за 0:1. Девет минути по-късно Антон Недялков намери топката с глава след центриране от корнер, но бранител на домакините изчисти от голлинията. Малко след това обаче същата ситуация се повтори и пред българската врата, като този път Валентин Антов беше последна преграда пред гола, изчиствайки с глава след удар на Алиоски.

В 66-ата минута Филип Кръстев проби опасно през центъра и нанесе тежък удар, Димитриевски първоначално изпусна топката, но впоследствие я хвана. Три минути по-късно и Антон Недялков пробва късмета си от дистанция и с по-слабия си десен крак нанесе хубав удар, който мина много близо до вратата на Северна Македония.

СЕВЕРНА МАКЕДОНИЯ – БЪЛГАРИЯ 0:1

0:1 Кирил Десподов (50)

Рефер: Юлиан Вайнбергер (Австрия)

Стадион: „Тоше Проески Арена“ (Скопие, Северна Македония)

Съставите:

Северна Македония:1. Столе Димитриевски, 4. Егзон Бейтулай, 5. Гьоко Зайков, 6. Висар Муслиу, 2. Тодор Тодорски, 9. Александър Трайковски, 10. Енис Барди (К), 7. Елиф Елмас, 8. Езджан Алиоски, 23. Боян Миловски, 19. Милан Ристовски

Резерви: 12. Кристиян Наумовски, 22. Дамян Сисковски, 3. Стефан Ашковски, 11. Яни Атанасов, 13. Люпче Дориев, 14. Дарко Велковски, 15. Никола Серафимов, 16. Агон Елезеи, 17. Боян Димовски, 18. Дориан Бабунски, 20. Стефан Спировски, 21. Енис Фазладжич

Селекционер: Благоя Милевски

България: 1. Даниел Наумов, 6. Виктор Попов, 5. Пламен Гълъбов, 23. Валентин Антов, 14. Антон Недялков, 16. Марин Петков , 8. Янис Карабельов (46′ – 18. Никола Илиев), 22. Илиян Стефанов (46′ – 20. Филип Кръстев ), 4. Илия Груев , 10. Радослав Кирилов, 11. Кирил Десподов (К)

Резерви: 12. Иван Дюлгеров, 21. Светослав Вуцов, 2. Иван Турицов, 3. Християн Петров, 7. Иван Йорданов, 9. Георги Русев, 13. Йоан Стоянов, 15. Петко Христов, 17. Матео Стаматов, 19. Мартин Минчев,