Денят на пловдивчани започва с приятна изненада – сърничка обикаля по един от оживените булеварди в града. Дивото животно е забелязано от Емил Русев, който е публикувал снимки в социалната мрежа Фейсбук.
Не е ясно откъде се е взело животното, но Росица Гърневска, която коментира публикацията в мрежата, предполага, че е избягало от къща на улица „Коматевско шосе“, където гледат сърни, пише glasnews.bg.
Сърната вероятно е уплашена от преминаващите по улиците автомобили. Мария Янакиева пише, че следва да се подаде сигнал до институция, за да приберат дивото животно. „Обадете се в някоя институция да го приберат! Така ако не го блъсне кола, то ще умре от шок и стрес“, гласи коментарът й.
Не липсват и шеговити коментари от сорта на:“Кой изпусна Бамби, да си признае“, пише Владимир Тасев, а Тодор Макев води в класацията Най-харесван коментар към този момент, ето какво пише той: „Га си нейде от Родопите и вземеш домашнио си любимец у градо“. Междувременно Костадин Чернев се опасява, че на някой може да му се хапва месо от сърна: „Дано някой не го изяде, докато го приберат“.
Пловдивчани се надяват, че сърничката ще се върне отново към естестваната си среда./ПловдивПрес