Новини от Пловдив » Спорт » Марица с бърза победа над ДКС Варна
ВК Марица Волейбол Спорт Спорт Важно

Марица с бърза победа над ДКС Варна

Марица (Пловдив) записа пета поредна победа и продължава без загуба, след като се справи като гост с тима на ДКС Варна (Варна) с 3:0 (25:11, 25:7, 25:17) гейма в мач от 5-ия кръг в Национална волейболна лига Демакс. Мачът се игра в зала Младост-ДКС във Варна.

В първия гейм маричанки поведоха с 10:4, стигна се до 18:9, а първата част момичета на Борислав Крачанов спечелиха след 25:11.

Във втората част шампионките направиха нещо, което рядко може да се види и поведоха с 14:0. Геймът беше спечелен с 25:7.

В началото на третия гейм домакините поведоха с 4:1, но пловдивчанки бързо изравниха за 7:7 и след това спечелиха пет поредни точки – 12:7. Мачът приключи след 25:17.

Най-резултатна за маричатки стана Ива Дудова с 21 точки, 10 добави Мария-Габриела Миличевич, а с 9 се отчете Златина Друмева.

За ДКС Варна най-резултатна стана Елизабет Ивакина с 6 точки.

Следващият мач от НВЛ на шампионките е ново гостуване този път на Левски (София) на 3 декември (събота), от 18:00 б.в. в зала Левски в София.