Майонеза Краси
Новини от Пловдив » Катар2022 » На Световното: Хърватия отвя Канада с 4:1
Катар2022 Световен Футбол Спорт Спорт Важно

На Световното: Хърватия отвя Канада с 4:1

Хърватия постигна обрат и спечели с убедителното 4:1 срещу Канада на “Ал Тумама” във втория им мач от група F на Световното първенство. Алфонсо Дейвис откри резултата за “кленовите листа” още във втората минута, но “ватрените” изцяло промениха развоя на двубоя с голове на Андрей Крамарич, Марко Ливая и резервата Ловро Майер.

Мачът започна перфектно за канадците, които поведоха още във втората минута. Тогава Бюканън центрира към Дейвис, който с глава отбеляза първия гол за страната на Световни първенства.

След това хърватите поеха инициативата, но дълго време дори не отправиха удар. Това все пак се случи в 22-рата минута, но изпълнението на Ливая беше твърде слабо и Борян с лекота улови топката. Четири минути по-късно Крамарич прати топката в противниковата мрежа, но при вдигнат флаг за засада.

В 36-ата минута Ливая получи възможност да стреля, но вратарят изби топката с крак в корнер. Именно след него „шахматистите“ организираха нова атака, при която Перишич пусна топката между краката на Алистър Джонстън и тя стигна до Крамарич, който с шута си я прати покрай Борян за 1:1.

„Ватрените“ не се спряха дотук и направиха обрата пълен още преди почивката. Това стана след шут по земя на Ливая от границата на наказателното поле в 44-тата минута. В добавеното време на първата част Хърватия продължи да атакува, но само Крамарич се отчете с пропуск.

В 49-ата минута канадците отправиха едва втория си удар в мача, но след изпълнението на резервата Джонтан Осорио топката излетя в аут. Пет минути по-късно Крамарич стреля от добра позиция, но Боря съумя да избие шута. „Кленовите листа“ отговориха с опасен изстрел на Дейвид, който беше отклонен от вратаря Доминик Ливакович достатъчно, за да може топката да мине над вратата.

В 70-ата минута Перишич центрира към Крамарич, който овладя топката и със своя шут прокара топката между краката на Атиба Хътчинсън за втория си гол в двубоя.

ХЪРВАТИЯ – КАНАДА 4:1

0:1 Дейвис (2′)

1:1 Крамарич (36′)

2:1 Ливая (44′)

3:1 Крамарич (70′)

4:1 Майер (90+4′)

Съставите:

Хърватия: Ливакович, Юранович, Ловрен, Гвардиол, Соса, Модрич, Брозович, Ковачич, Ливая, Крамарич, Перишич

Канада: Борян, Джонстън, Витория, Милър, Лариеа, Дейвис, Хътчинсън, Еустакио, Бюканън, Ларин, Дейвид