Майонеза Краси
Новини от Пловдив » Катар2022 » На Световното: Мароко на осминафинали след 1:2 срещу Канада
Катар2022 Световен Футбол Спорт Спорт Важно

На Световното: Мароко на осминафинали след 1:2 срещу Канада

Мароко победи с 2:1 Канада в последен мач от група F на Мондиал 2022 и по този начин си осигури класиране на осминафиналите. „Лъвовете на Атлас“ дори завършват първи в групата си със 7 точки след нулевото равенство между Хърватия и Белгия. Подгласник на африканците в тази група е световният вицешампион с 5 пункта.

Хаким Зиеш и Юсеф Ен-Несири отбелязаха головете за селекцията на Уалид Реграги в първите 23 минута, а Найеф Агер намали резултата пет преди почивката, вкарвайки топката в собствената си врата. За мароканците предстои осминафинал с втория в група Е.

В 23-та минута Мароко удвои – Ашраф Хакими пусна феноменален извеждащ пас от тъчлинията към Ен-Несири, а нападателят с удар в близкия ъгъл матира Милан Борян.

Пет минути преди почивката Сам Адекугбе проби отляво и отправи ниско подаване към малкото наказателно поле, а там Найеф Агер злощастно заби топката във вратата на своите сънародници – 1:2.

В добавеното време на първата част второ попадение на Ен-Несири бе отменено заради засада на Агер, който в края на частта се оформи като антигерой за „лъвовете на Атлас“.

В 58-ата минута Алфонсо Дейвис засече подаване отдясно с шпагат, но не успя да нанесе хубав удар. Десетина минути по-късно Атиба Хъчинсън се извиси над всички и стреля с глава, а кълбото се удари в напречната греда и тупна точно на голлинията.

Десетина минути по-късно Атиба Хъчинсън се извиси над всички и стреля с глава, а кълбото се удари в напречната греда и тупна точно на голлинията.

Ясин Буну можеше да си създаде много неприятности две-три минути преди края, но никой от играчите в червено не бе в близост, за да се възползва от невниманието на стража.

В предишния кръг мароканците сразиха фаворита Белгия с 2:0, а преди това направиха 0:0 с “ватрените”. Африканският тим ще продължи напред с равенство във финалния си мач.

Канада пък не играе за нищо, защото загуби и двата си двубоя и вече няма шанс. В първия кръг Алфонсо Дейвис и неговите съотборници пропуснаха да вземат нещо от Белгия, губейки с 0:1. После пък срещу хърватите те даже поведоха, но в крайна сметка отстъпиха с 1:4.

КАНАДА – МАРОКО 1:2

0:1 – Зиеш (4)

0:2 Юсеф Ен-Несири (23)

1:2 Найеф Агер (40 автг.)

Канада: Борян, Витория, Адекугбе, Милър, Джонстън, Осорио, Кайе, Дейвис, Хойлет, Бюканън, Ларин

Селекционер: Джон Хърдман

Мароко: Буну, Саис, Мазрауи, Агер, Хакими, Сабири, Амрабат, Унахи, Зиеш, Буфал, Ен-Несири

Селекционер: Уалид Реграги