Майонеза Краси
Новини от Пловдив » Спорт » Марица (Пловдив) играе полуфинал в турнира Купа България
ВК Марица Волейбол Спорт

Марица (Пловдив) играе полуфинал в турнира Купа България

Марица (Пловдив) ще играе днес полуфинал в турнира Купа България, от 16:00 б.в. в зала Христо Ботев в София срещу отбора на Славия (София).

Преди това от 14:00 б.в. отново в зала Христо Ботев в София ще се проведе първия полуфинал от турнира между Казанлък Волей (Казанлък) и ЦСКА (София).

Големият финал е на 22 януари (неделя), от 16:00 б.в. в зала Васил Левски в Пазарджик. Веднага след него ще се изиграе и финалът за Купа България при мъжете, от 19:00 б.в.

В сряда маричанки загубиха от турския гранд Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул) в среща от Шампионската лига. Последният официален мач на Славия победи драматично като гост Левски (София) с 3:2 гейма и си осигури място на полуфиналите за Купа България. Шампионките отстраниха Марица 2022 (Пловдив) с 3:0 и продължиха към полуфиналите.

В класирането в първенството Марица е лидер с 21 точки и без загубен гейм, а Славия е на 4-то място с 13 точки.

Двата отбора се срещнаха веднъж през този сезон в мач от първенството, в който маричанки победиха като гост с 3:0 гейма.

Марица защитава трофея си от миналия сезон. Пловдивчанки са носители седем пъти на трофея Купа България.

Съдии на двубоя ще са Хари Салабашиян и Станислав Тодоров.