Новини от Пловдив » Бизнес » Защо у нас е най-скъпо? (Или какво се харчи на пазара на новините)
Бизнес Важно Медии Мнения Посоки Разбор

Защо у нас е най-скъпо? (Или какво се харчи на пазара на новините)

Евгений Тодоров
Евгений Тодоров

Назаем от Евгений ТОДОРОВ, ФБ

Българите са бесни! Не толкова заради поскъпването на много стоки, колкото поради това, че в други страни цените са по-ниски. Защо богатите европейци да купуват по-евтино мляко, сирене, яйца? – питат те. И кой е виновен?
Виновни са българските спекуланти, разбира се. Които най-често не са българи. Става дума за веригите – убийци, които печелят на наш гръб, а после изнасят печалбата в чужбина.
Медиите се надпреварват да ни информират колко струва една стока у нас и колко в Брюксел. В Лондон или Париж. И винаги у нас е по-скъпо. Обратното не е новина. Новина е спекулата.
И това се харчи на пазара. Големите медии вече се чудят къде да пращат екипи – да ни покажат поредното доказателство за „евтинията“ в чужбина. Вече не са ни интересни европейските магазини.
Имаме информация, че една телевизия съвсем скоро ще излъчи репортаж от сирийския град Алепу – съвсем близо да епицентъра на земетресението. Там за пръв път пътува български екип. И зрителите ще могат да видят с очите си, че литър мляко в бедстващия район е 2 000 сирийски лири или 1,47 лева. А у нас? Правете си изводите за спекулата.

Друга телевизия е предприела още по-рикован ход. Неин екип е вече в епицентъра на военните действия в Украйна – в град Бахмут. Нашите момчета са попаднали под ударите на новата руска огнева система „Солнцепек“, но са оцелели и са изпълнили успешно своя дълг –да купят литър мляко и да ни покажат цената, която е 20 украински гривни или около 1 лев.

Защо на фронта няма спекула, а у нас има?
Екипът вече е напускал Бахмут, когато шрапнел е ударил кутията с мляко, но не е наранил репортера. Така че в студиото ще видим интересни неща.

Трета телевизия след дълго чудене каква конкурентна дестинация да избере, е изпратила екип в Северна Корея. Какво било учудването на българите обаче, когато разбрали, че там млякото няма цена

Всеки гражданин получава по 1 литър на ден безплатно. И няма никаква спекула.
Не би ли трябвало да възприемем модела на севернокорейската икономика? На тази тема се подотвя телевизионен дебат с участието на политици, икономисти и експерти от синдикатите.

ПИМК БИЛД

Коментари

Коментари

PIMK BUILD
БРАДЪРС СЕКЮРИТИ ГРУП
38-Истории-за-началото-на-планинарството-в-България

Архив по дни

Архив по седмици

Архив по месеци

Архив по години

Категории

Времето

Дондукова или Вазова да се казва градската градина зад Природонаучния музей, обновена с близо 5 млн. лева?

  • Вазова градина е най-правилното наименование. Иван Вазов е живял на съседната улица, тук е написал едни от най-забележителните си произведения. Хората са се стичали под балкона, за да го приветстват 37%
  • Както я знаят пловдивчани от създаването ѝ – Дондукавата градина. Хората са я кръстили така, защото е създадена по време на привременното управление и по препоръка на княз Александър Дондуков-Корсаков 30%
  • Не ме интересува. Нека си остане както досега без официално име – Градската градина 18%
  • Референдум. Това е най-справедливото решение. 8%
  • Капитан Бураго – Освободителя на Пловдив. Неговият паметник също е в тази градина и всяка година Пловдив му отдава почит на 16 януари, когато Бураго с отряд драгуни форсира Марица и освобождава града. 7%

Начална дата: 24.04.2024 @ 19:09 | Крайна дата: 24.05.2024 @ 19:09

Зареждане ... Зареждане ...