майонеза Kраси
Новини от Пловдив » Ботев » Ботев би приятелски Арис Солун с 1:0 – първи гол и победа на Колежа
БГ Футбол Ботев Важно Градът Пловдив Пловдив Важно Спорт Спорт Важно

Ботев би приятелски Арис Солун с 1:0 – първи гол и победа на Колежа

Отборите на Ботев и Арис Солун завършиха приятелския двубой на стадион „Христо Ботев“ при резултат 1:0. В 17-та минута Мартин Секулич най-после разпечата мрежата на гостите с първото попадение за отбора на новия стадион. До края на срещата до промяна на резултата не се стигна и така жълто-черните най-после се добраха до първа победа на Колежа.

Мачът се проведе в памет на Тоско Бозаджийски – емблематичен фен на „канарчетата“, който преди няколко години бе брутално пребит от привърженици на ПАОК, а след това и прегазен от жена.

Двата отбора излязоха със специални фланелки с лика на Тоско.

След това привърженици и футболисти поднесоха цветя на специален мемориал, на който с големи букви бе изписано: „Бултрасите не умират!“
Стадионът стана на крака и почете с минута мълчание паметта на Тоско Бозаджийски.

Преди това Асен Караславов връчи почетен плакет на родителите на Тоско, а трибуните запяха „Не ще умре, не ще умре“. Футболистите и запалянковците поднесоха венци пред мемориална на Тоско край терена.

Агитката на Арис също запя „Тоско, Тоско“. Бултрасите запалиха факли и фойерверки и разпънаха огромен транспарант с неговия лик и надпис „Завинаги един от нас“.
Първи удар по посока на една от двете врати отправи Колев във втората минута, но Куеста улови.
В 8-ата минута Ботев можеше да поведе след грешка на гръцката отбрана, която остави Рабей очи в очи с Куеста, но стражът на гостите излезе добре и спаси.
В 12-а минута срещата беше спряна в памет на Тоско Бозаджийски.
Малко след подновяването на играта, в 17-ата минута, новото попълнение Карабельов изведе великолепно Мартин Секулич отдясно в наказателното поле на гърците, нападателят финтира един противник и стреля покрай вратаря за 1:0. Попадението предизвика еуфория, тъй като то е първо, откакто тимът се завърна на новопостроения „Колеж“.
В 19-ата минута срещата отново бе спряна, но този път да се почете привърженик на Арис.
Пет минути по-късно Пангидис отправи опасен удар от двайсетина метра, но над напречната греда.
В 26-ата минута Красиан Колев получи отляво, навлезе навътре и отправи удар от границата на наказателното поле, с което предизвика спасяване от Хулиан. От последвалия ъглов удар Секулич прати топката над вратата с глава.
Малко преди края на мача бултрасите издигнаха транспаранти с имената на четиримата кикбоксьори на боен клуб „Ботев“ – Ивайло Панев, Теодор Шиндов, Станимир Минчев и Марио Аржанов, които взеха златни медали на световната купа. „България се гордее с вас“, изписаха феновете.
В 43-ата минута можеше да се стигне до кориозен гол за Арис. В 41-ата минута Панагидис получи отдясно и опита удар, който Янис Карабельов успя да блокира и топката излезе в корнер. Палма се опита да изненада Ханкич, като от ъгловия удар стреля директно във вратата и нацели дясната греда. Последва разбъркване на метър пред голлинията и Лукас Руп опита добави, но Самуел Акере го спря.
Преди началото на второто полувреме Арис подари фланелка на бащата на Тоско Бозаджийски с надпис на гърба „05.01.2020 г. – справедливост!“.
Снимка: Botev Plovdiv
Двете агитки направиха реверанс към отборите в дух на приятелство. Ботевистите скандират „Арис“, от сектора за гости гръцките ултраси отговарят с „Ботев“.

В началото на втората част Арис пропусна отличен шанс да изравни резултата. Владимир Дарида намери Салем Мбаката отдясно. Защитникът центрира остро, а Ханкич успя да избие. Топката се озова в Палма, който навлезе в наказателното поле през центъра, финтира противников футболист и отправи удар, който след рикошет излезе в корнер.

В 49-ата минута удар от въздуха на Моузес Одубаджо премина покрай вратата.

В следващите минути два поредни удара от далечна дистанция на Луис Палма преминаха опасно покрай вратата.

В 60-ата минута хондурасецът не успя да се възползва от грешка в защитата на Ботев и ударът му профуча покрай вратата.

В 67-ата минута Христодопулос получи отляво до аутлинията, справи се с двама защитници и навлезе в наказателното поле, като оправи удар, но покрай вратата.

В 82-ата минута Балтанов изведе новото попълнение Степоновичюс сам срещу вратаря, литовецът „копна“ топката покрай стража, но не извади късмет и тя се отби в лявата греда.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) – АРИС (СОЛУН) 1:0

1:0 Мартин Секулич (17`)

Ботев (Пд): 1. Ханкич, 17. Минков, 25. Работов (К), 44. Пунчец, 16. Акере, 28. Карабельов, 15. Ето’о, 26. Думбоуя, 22. Рабей, 10. Колев, 9. Секулич

;

Резерви: 33. Смъркалевй, 24. Ван Хертъм, 19. Папазов, 30. Хуго Аззи, 20. Перера, 21. Нади, 7. Балтанов, 23. Тонев, 31. Степоновичюс, 11. Бароан

;

Арис: 23. Куеста (К), 4. Брабец, 14. Фабиано, 2. Мбаката, 13. Матарита, 16. Дарида, 5. Руп, 24. Павичич, 77. Панагидис, 17. Палма, 9. Грей

;

Резерви: 94. Лефтерис Хутесиотис, 25. Антонис Айдонис, 22. Моузес Одубаджо, 3. Франко Ферари, 18. Валентино Фаторе, 11. Кике Саверио, 8. Шейк Дукуре, 20. Рафаил Цера, 7. Лазарос Христодолопулос