Новини от Пловдив » Важно » Ботев води на ЦСКА в София, червени картони за Кордоба и Попов
БГ Футбол Ботев Важно Пловдив Пловдив Важно Спорт Спорт Важно

Ботев води на ЦСКА в София, червени картони за Кордоба и Попов

Ботев Пловдив води с 1:0 като гост на ЦСКА в София в първи двубой от полуфиналите на Sesamе Купа на България. Мачът продължава и в момента.

Жълто-черните откриха в началото на второто полувреме. Течеше 47-ата минута, когато Ивелин Попов демонстрира чудесен поглед върху играта и изведе сам срещу Густаво Бусато Уме Емануел.

Нападателят прокара топката покрай бразилския страж на червените и и отбеляза. Неговата радост беше прекъсната от високо вдигнат флаг за засада. При проверката с ВАР се оказа, че Емануел е покрит от Юрген Матей и в крайна сметка попадението беше зачетено.

В 62-ата минута напрежението ескалира и реферът вдигна червени картони на Браян Кордоба от домакините и Ивелин Попов.