Новини от Пловдив » Важно » Марица Пловдив стартира ударно финалния плейоф с 3:0 гейма срещу ЦСКА
Важно ВК Марица Волейбол Градът Пловдив Пловдив Важно Спорт Спорт Важно

Марица Пловдив стартира ударно финалния плейоф с 3:0 гейма срещу ЦСКА

Снимка: ВК Марица Пловдив

Марица Пловдив стартира с успех срещу ЦСКА София с 3:0 гейма (25:19, 26:24, 26:24) в първи мач от финалния плейоф за титлата в Национална волейболна лига Демакс. През този сезон се играе до три победи в пет мача. Двубоят бе в зала „Сила“ при сериозен зрителски интерес и страхотна атмосфера, подобаваща финал.

Маричанки поведоха с 8:5 в началото на първия гейм. ЦСКА успя да изравни и се стигна до размяна на водачеството, преди маричанки да направят разлика при 17:15, която увеличи до 19:15. Първата част беше взета от шампионките след ас на Борислава Съйкова – 25:19.

Във втората част пловдивчанки дръпнаха с две точки при 10:8. ЦСКА успя да обърне резултата в своя полза и поведе с 16:14. Марица поведе с 22:20, но ЦСКА стигна до геймбол при 24:23. След успешна атака на Виктория Коева шампионките изравниха 24:24, а след пайп на Доби Христоскова маричанки стигнаха и до геймбол, който реализираха, след грешка в атаката на ЦСКА – 26:24.

В третата част момичетата на Борислав Крачанов поведоха със 8:5. ЦСКА обърна и дръпна с три точки при 14:11. Пловдивчанки успяха да изравнят при 21:21. ЦСКА поведе с 23:21, но маричанки изравниха. Гостите стигнаха до гейбол при 24:23, но след мощна атака на Ива Дудова той беше спасен – 24:24. Доби Христоскова направи нова успешна атака за маричанки – 25:24, а Маги Гунчева реализира финалната точка за 26:24.

Така Марица поведе с 1:0 победи в битката за титлата. Най-резултатна за пловдивчанки стана Доби Христоскова с 18 точки, 12 добави Ива Дудова, а с по 8 точки са Борислава Съйкова и Виктория Коева.

Вторият сблъсък от финалния плейоф е утре, от 18,30 ч., отново в зала „Сила“.