Новини от Пловдив » Важно » Пловдив превзе София, Ботев писа единица на ЦСКА
БГ Футбол Ботев Важно Пловдив Пловдив Важно Спорт Спорт Важно

Пловдив превзе София, Ботев писа единица на ЦСКА

Ботев Пловдив победи с 1:0 като гост ЦСКА в София в първи двубой от полуфиналите на Sesamе Купа на България.

Жълто-черните откриха в началото на второто полувреме. Течеше 47-ата минута, когато Ивелин Попов демонстрира чудесен поглед върху играта и изведе сам срещу Густаво Бусато Уме Емануел.

Нападателят прокара топката покрай бразилския страж на червените и и отбеляза. Неговата радост беше прекъсната от високо вдигнат флаг за засада. При проверката с ВАР се оказа, че Емануел е покрит от Юрген Матей и в крайна сметка попадението беше зачетено.

В 62-ата минута напрежението ескалира и реферът вдигна червени картони на Браян Кордоба от домакините и Ивелин Попов. Двамата се спречка сериозно, а прекреканията им бързо прераснаха в меле между всички играчи на терена. Част от щабовете на двата тима също нахлуха на терена. В крайна сметка Кордоба и Ивелин Попов бяха изгонени с директни червени картони и оставиха своите тимове в числено намалени състави.

ЦСКА: Густаво Бусато, Юрген Матей, Енес Махмутович, Браян Кордоба, Тибо Вион, Амос Юга, Марселино Кареасо, Данило Асприля (66′ Станислав Шопов), Тобиас Хайнц (67′ Емануел Шакич), Улаус Скаршем (88′ Илиан Антонов), Джонатан Линдсет.

Ботев: Хидайет Ханкич, Йонас Там, Дилан Мертенс (78′ Мартин Секулич), Мохамед Брахими (73′ Ехидже Укаки), Ивелин Попов, Джеймс Ето’о, Николай Минков, Антоан Конте, Антонио Перера, Уме Емануел (90’+3′ Димитър Папазов), Константинос Балогианис.