Новини от Пловдив » Ботев » Ботев изпусна важни точки срещу Славия – 0:1
БГ Футбол Ботев Важно Градът Пловдив Пловдив Важно Спорт Спорт Важно

Ботев изпусна важни точки срещу Славия – 0:1

Снимка: ПФК Ботев Пловдив

Славия си тръгна с трите точки от Пловдив след успех с 0:1 срещу Ботев в първа среща от втората фаза на шампионата в efbet Лига. Галин Иванов (33) отбеляза единственото попадение за гостите, а „канарчетата“ направиха няколко сериозни пропуска. При единия от тях Мартин Секулич нацели гредата от метър разстояние до голлинията. Пловдивчани и столичани са в групата, определяща отбора, който ще играе бараж за участие в европейските клубни турнири. Цел, която беше ясно заявена от ръководството на „канарчетата“. Ако ЦСКА 1948 спечели мача си с Арда, то „червените“ ще изместят Ботев от седмото място още този кръг.

„Канарчетата“ се намират в страхотна форма. Отборът на Душан Керкез нареди шест мача без загуба във всички турнири, като спечели четири от тях и постави нов клубен рекорд, след като не допусна гол в нито един от тях.

Тимът е седми във временното класиране с 44 точки и основен фаворит за мястото, което дава право на участие на бараж за Лига на конференциите. Пловдивчани са и на полуфинал за Sesame Купа на България, където имат аванс от 1:0 срещу ЦСКА, а пред следващата седмица предстои реванш на стадион „Христо Ботев“.

Славия успя да се добере до десетата позиция в редовния сезон, като по този начин се спаси от битката за оцеляване. „Белите“ имат 33 точки и шансовете им да се преборят за седмата позиция са минимални. Възпитаниците на Златомир Загорчич имат едва една победа в последните си шест мача.

В състава на домакините ще се завърне Ивелин Попов. Капитанът на „канарчетата“ изтърпя наказанието си срещу Локомотив София, но с такова е Самуел Акере. Контузен е голмайсторът Георги Николов.

Славия няма да може да разчита на Велко Йеленкович, Денислав Александров, Куентин Зеедорф, Николай Христов, Владимир Николов и Чунг Нгуен До.

В 8-ата минута Джеймс Ето’о пусна прекрасен разсичащ пас между Виктор Генев и Венцислав Керчев. Уме Емануел стартира и излезе на голова позиция, но ударът му премина покрай гредата. Четири минути по-късно Балоянис стреля много неточно от далечно разстояние. Домакините бяха отборът, който владееше по-дълго време топката и опитваше да изгражда постепенни атаки. В 21-рвата минута Брахими се обърна към вратата на Славия, но вместо да влезе към наказателното поле реши да стреля от далечна дистанция и сбърка.

В 25-ата минута Ботев и феновете на тима имаха претенции за дузпа към главния съдия Георги Давидов. Исак Соле влезе много остро в краката на Уме, но първо игра с топката и това спаси „белите“. В 30-ата минута след скоростна атака и удар на Брахими можеше да се стигне до щастлив рикошет, при който топката да попадне във вратата на Светослав Вуцов. Късметът помогна на вратаря на Славия, а „канарчетата“ стигнаха само до корнер.

В 33-ата минута гостите от София поведоха в резултата след много добро заучено положение. Изпълнението на корнер между Тони Тасев, Сораков и Галин Иванов хвана неподготвена защитата на Ботев. Топката достигна до Галин Иванов, който се бе позиционирал около дузпата и с едно докосване матира Ханкич.

В 42-рата минута Соле мина като на парад през защитниците на Ботев. С технични движения той стигна до удар от добра позиция, но Ханкич реагира и предотврати сигурен гол. Минута по-късно Соле пробва мощен далечен удар, който премина над вратата на Ботев. След 30-ата минута определено „белите“ заиграха по-добре.

Пет минути след почивката огромна грешка в защитата на Славия едва не доведе до изгонването на вратаря Светослав Вуцов. Топката беше върната нескопосано към стража, който трябваше да излезе извън наказателното си поле и да прави шпагат срещу дебнещия Мохамед Брахми, който падна на тревата, а съдията Георги Давидов показа червен картон на вратаря. След няколко минути на разглеждане на ситуацията със системата ВАР, обаче, реферът промени решението и отмени червения картон за Вуцов, показвайки му само жълт. Повторенията ясно показаха, че вратарят първо играе с топката, а след това закача своя противник.

Ботев беше много близо до изравняването в 63-ата минута. Капитанът Ивелин Попов се пребори за топката на десния фланг до аутлинията и центрира на далечната греда. Там непокрит беше оставен Мартин Секулич, който скочи високо и стреля в глава, но от един метър пред вратата стреля в десния страничен стълб на Вуцов.

Домакините имаха нова добра възможност да изравнят резултата в 74-ата минута, когато топката беше центрирана от корнер към границата на вратарското поле, където Йонас Там се измъкна и стреля с глава, но покрай лявата греда на Вуцов в аут.

Десет минути преди края на редовното време Кристиан Нвачукву получи отляво в половината на Славия, влезе навътре и шутира точно към вратата, но право в ръцете на Вуцов.

Натискът на Ботев Пд беше сериозен и в 85-ата минута футбоистите на Душан Керкез направиха нов пропуск. Балоянис получи отляво в наказателното поле и центрира към далечната греда, където Секулич я овладя и опита да намери Ивелин Попов пред опразнената врата, но пасът му беше пресечен в сетния миг от бившия футболист на „канарчетата“ Виктор Генев.

Във във вторатаот седемте минути добавено време „жълто-черните“ направиха още един пропуск  Балоянис центрира ниско отляво на първа греда, където играч на Славия не успя да изчисти по най-добрия начин и топката попадна на пътя Нвачукву, който шутира от около 11-12 метра, но Вуцов спаси прекрасно с крак.

БОТЕВ ПЛОВДИВ – СЛАВИЯ  0:0

0:1 Галин Иванов (33)

Стартови състави на двата отбора:

БОТЕВ ПЛОВДИВ: 1. Хидайет Ханкич – 5. Йонас Там, 6. Дилан Мертенс, 7. Мохамед Брахими, 10. Ивелин Попов (к), 15. Джеймс Ето’о, 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балоянис

Резерви: 32. Матвей Игонен (вр), 4. Ехидже Укаки, 9. Мартин Секулич, 14. Фаустас Степонавичус, 18. Димитър Папазов, 28. Янис Карабельов, 30. Лъчезар Балтанов, 40. Кристиан Нвачукву, 42. Ивайло Видев

Старши треньор: Душан Керкез

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов – 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 93. Исак Соле, 27. Емил Мартинов, 73. Иван Минчев, 33. Галин Иванов (к), 88. Тони Тасев, 9. Мартин Сораков

Резерви: 12. Николай Кръстев (вр), 98. Георги Търтов, 8. Емил Стоев, 17. Ерол Дост, 55. Ивайло Марков, 11. Кристиан Добрев, 14. Роберто Райчев

Старши треньор: Златомир Загорчич