Новини от Пловдив » Ботев » Министър Илков: Ако Зингаревич влезе в България, ще бъде арестуван
БГ Футбол Ботев Спорт

Министър Илков: Ако Зингаревич влезе в България, ще бъде арестуван

Защо Антон Зингаревич, собственикът на Ботев Пловдив, има официална забрана от ДАНС да не влиза в България в следващите 10 години? И как ще процедира МВР, ако Зингаревич се появи на летището и иска да влезе на територията на страната ни?

„Това е ограничителна заповед на ДАНС. Въпросът можете да го отнесете към тях, най-вероятно основанията са свързани с националната сигурност. Ако това лице по някакъв начин успее да влезе в България – ние ще го задържим“. Това заяви вътрешният министър Атанас Илков пред репортери вчера.

Припомняме, че руският бизнесмен получи забрана да влиза в България за срок от 10 години – до 2034. Клубът и феновете нееднократно изразиха подкрепата си към Зингаревич.

Мажоритарният собственик на Ботев Пловдив е обявен за „заплаха за националната сигурност“ и му е наложена забрана за влизане в България. Според сдружението липсата на конкретни обяснения от страна на институциите поражда основателни въпроси и съмнения относно причините за това.

Още

ДАНС потвърди за забраната на Зингаревич, от Ботев Пловдив реагираха остро

Зингаревич: Не се отказвам, каузата в жълто и черно е и моя

Керкез: 100% съм сигурен, че ситуацията със Зингаревич ще доведе до по-голяма подкрепа

Ботевистите на протест: Футболните фенове сме последните свободни хора (СНИМКИ и ВИДЕО)

ПИМК БИЛД

Коментари

Коментари

PIMK BUILD
БРАДЪРС СЕКЮРИТИ ГРУП
38-Истории-за-началото-на-планинарството-в-България

Архив по дни

Архив по седмици

Архив по месеци

Архив по години

Категории

Времето

Дондукова или Вазова да се казва градската градина зад Природонаучния музей, обновена с близо 5 млн. лева?

  • Вазова градина е най-правилното наименование. Иван Вазов е живял на съседната улица, тук е написал едни от най-забележителните си произведения. Хората са се стичали под балкона, за да го приветстват 37%
  • Както я знаят пловдивчани от създаването ѝ – Дондукавата градина. Хората са я кръстили така, защото е създадена по време на привременното управление и по препоръка на княз Александър Дондуков-Корсаков 30%
  • Не ме интересува. Нека си остане както досега без официално име – Градската градина 18%
  • Референдум. Това е най-справедливото решение. 8%
  • Капитан Бураго – Освободителя на Пловдив. Неговият паметник също е в тази градина и всяка година Пловдив му отдава почит на 16 януари, когато Бураго с отряд драгуни форсира Марица и освобождава града. 7%

Начална дата: 24.04.2024 @ 19:09 | Крайна дата: 24.05.2024 @ 19:09

Зареждане ... Зареждане ...