A1 Advertisement
Новини от Пловдив » Важно » Керана пее като Елфаба във фентъзи мюзикъла на Джон Чу “Злосторница“
Важно Градът Кино Култура Пловдив Пловдив Важно

Керана пее като Елфаба във фентъзи мюзикъла на Джон Чу “Злосторница“

Снимка: Фейсбук

Американският музикален фентъзи филм на режисьора Джон Чу “Wiched“ /“Злосторница“/ е първата част от филмова адаптация в две части на едноименния бродуейски мюзикъл на Стивън Шуорц. Филмът “Злосторница“ излезе на 3-и ноември и вече набира все повече зрители и в българските кина. Много привлекателно в него е участието на Ариана Гранде в ролята на Глинда. Британската актриса и певица Синтия Ериво също е великолепна в ролята на Елфаба. По нашите екрани филмът се предлага в оригинал с български субтитри във вечерните прожекции, както и изцяло дублиран на български език в дневните прожекции за по-малките зрители.

Ролята на Елфаба пее и озвучава известната пловдивска певица Юлия Йорданова – Керана“Беше голямо предизвикателство, тъй като ролята е много “пееща“, а песните по никакъв начин не са леки! Освен това се случи в период, в който бяхме изключително заети, тъй като пускахме нов албум, стартираше предаването, на което съм водеща, и определено беше доста трудно, но много се радвам, че имах възможност да работя отново с екипа, с всички, които са отговорни за озвучаването на голяма част от българските филми и мюзикъли! Те ми помагат да се развивам като артист, като изпълнител и като певица, тъй като ме тласкат в предели, в които аз не съм била преди това“ сподели Керана в предаването за опера, балет, оперета и мюзикъл “Каста дива“.

Мюзикълът е свободна адаптация на романа на Грегъри Магуайър от 1995 г. “Wicked: The Life and Times of the Wicked Witch of the West“, който пък е базиран на романа на Лиман Франк Баум от 1900 г. “The Wonderful Wizard of Oz“ /“Магьосникът от Оз“ или “Вълшебникът от Оз“/. “Злосторница“ разказва как двете момичета Галинда и Елфаба, които отиват да учат в Университета за вълшебства “Шиз“ и се сприятеляват там, ще се превърнат в добрата вълшебница Глинда и съответно в Злата вещица на Запада Елфаба. В тази първа част действието се развива преди пристигането на Дороти и приключенията с нейните приятели Плашилото, Тенекиения човек и Страхливия лъв, които познаваме добре от “Вълшебникът от Оз“. “Злосторница“ е нещо като предистория на любимата книга на Лиман Франк Баум. Няма да ви издавам какво се случва във второ действие на мюзикъла – кой ще се превърне в Злата вещица от Изтока, кой – в Плашилото, кой – в Тенекиения човек, и как, за да не разваля изненадата. Ще отбележа само, че в приказната история има дълбоки послания, поднесени със свежо чувство за хумор, вълнуваща музика и разкошна хореография. Младежите ще бъдат неустоимо привлечени от Ариана Гранде в ролята на Глинда /Между другото, американската поп икона започва кариерата си именно на Бродуей/, а докато се забавляват, може би ще бъдат провокирани да се замислят какво означава да си зъл, как се става зъл, дали добрите намерения с лоши последствия са същите като злите намерения с лоши последствия.

Оригиналната постановка на “Wiched“ на Бродуей печели три награди “Тони“, а албумът с оригиналния актьорски състав е отличен с награда “Грами“. Успехът на Бродуейската продукция е последван от постановка на Лондонския Уест Енд и пътуващи продукции по света. През 2016 г. мюзикълът “Wiched“ надхвърля 1 милиард долара общи приходи на Бродуей, присъединявайки се към постижението на “Фантомът на операта“ и “Цар Лъв“, а през 2017 г. надминава “Фантомът на операта“ и става вторият най-касов мюзикъл на нюйоркската театрална сцена, воден само от “Цар Лъв“.

 

ПИМК БИЛД

Коментари

Коментари

PIMK BUILD
БРАДЪРС СЕКЮРИТИ ГРУП
38-Истории-за-началото-на-планинарството-в-България

Архив по дни

Архив по седмици

Архив по месеци

Архив по години

Категории

Времето

Дондукова или Вазова да се казва градската градина зад Природонаучния музей, обновена с близо 5 млн. лева?

  • Вазова градина е най-правилното наименование. Иван Вазов е живял на съседната улица, тук е написал едни от най-забележителните си произведения. Хората са се стичали под балкона, за да го приветстват 37%
  • Както я знаят пловдивчани от създаването ѝ – Дондукавата градина. Хората са я кръстили така, защото е създадена по време на привременното управление и по препоръка на княз Александър Дондуков-Корсаков 30%
  • Не ме интересува. Нека си остане както досега без официално име – Градската градина 18%
  • Референдум. Това е най-справедливото решение. 8%
  • Капитан Бураго – Освободителя на Пловдив. Неговият паметник също е в тази градина и всяка година Пловдив му отдава почит на 16 януари, когато Бураго с отряд драгуни форсира Марица и освобождава града. 7%

Начална дата: 24.04.2024 @ 19:09 | Крайна дата: 24.05.2024 @ 19:09

Зареждане ... Зареждане ...