- Като най-лесно решим бе определен проблемът с медийното обслужване на новата доктрина

Георги ПЕТРОВ, Седмичен цикъл
Не, че моето мнение има кой знае какво значение за обществото, но аз мисля и ще си го кажа, че голяма грешка направи модерността като затри някогашната обикновена кръчма, неслучайно наричана парламентът на народа или парламентът на бедните. Но и модерността ряпа да яде, както е прието да се казва в кръчма и тя е преодолима. Кварталната беседка сега е натоварена с функциите на народен парламент, лете на открито, зиме, обвита в найлони. Постоянното й присъствие е приело доброволно върху плещите си всички функции на обитаващите една кръчма и на снабдителите, и на сервитьорите, и на потребителите. Всеки си носи и шишенцето, и мезенцето. Не е рядко някой да почерпи и софрата става по-обща и по-весела. Коренно погрешно е схващането на блоковите клюкарки, че в беседката се събират лумпени. Тук има и личности, не случайно казвам личности, а не индивиди, и с академично минало, и с академично настояще.
Та, кварталният парламент не пропусна да отбележи и величавото нещо всъпване в длъжност на пратеника на боговете на всички религии Доналд Тръмп като предводител на Америка и света. Тук за кратко го наричат Доньо Тръмпа.
След особено усърдното, разлато тържествено до предозиране на левантото медийно събитие – републиканската особа Тръмп се възкачва – тук в блоковия парламент възникна и бе бурно подкрепено виждането, че оттук нататък ще започне деленето на хората у нас, а защо не и по света, на тръмпофили и тръмпофоби. Надделя мнението, че категорично ще надделяват филите, аргументирано бе с историческите факти, сочещи постоянното числено превъзходство на нюхащите конюнктурата: туркофили, русофили, евроатлантици…
Всеобщо одобрение получи и предположението, че академичните ръководства на висшите училища вече обмислят създаването на факултети по Тръмпология
Бегло бе засегнат и проблемът с кадрите за новата наука. Мнозинството се спря на доказалите през последните десетилетия моралната си гъвкавост бивши преподаватели по научен кому низъм.
Като най-лесно решим бе определен проблемът с медийното обслужване на новата доктрина. Неформално, но всеобщо било мнението, че повечето медии у нас се управляват телепатично и с по-съществени средства от г-н Пеевски. Когато на американския и световен властелин му остане време и настроение, той ще оцени изключителните възможности на нашия полубог и ще го помилва като снеме от личността и предаността му тежестите на закона „Магнитски“. И така медиите ни ще се окажат на правилното място и с правилния глас.
Сериозни дебати се разгоряха по въпроса кой да бъде официален говорител на Тръмпизма у нас. След много „за“ и не по-малко „против“ в крайна сметка като водеща се очерта фигурата на г-жа Цв. Ризова. Чашата на съгласието допълни аргуменът метафора, че и класическата китара, като повечето струнни инструменти, притежава кухо тяло, но без него звукоизвличането, а съвършенството на звука са немислими.
В тържествената си първа реч Тръмп обеща на САЩ, а според филите му и на света, златен век и край на упадъка. За златен век и край на упадъка и у нас загатват те. Който не вярва в това, не го е срам, засега казват те, преди да са измислили по-съществените мерки.
Съгласете се, че в условията на една нормална някогашна кръчма парламентарните дабати биха били доста по-издържани и политкоректни, отколкото в омотаната в найлони квартална беседка, но светлото бъдеще вече получи своето начало.