Krassi
Новини от Пловдив » Важно » Трети ден: Вярващи се прощават с папа Франциск в Рим
Важно Свят

Трети ден: Вярващи се прощават с папа Франциск в Рим

Днес вярващи ще могат за трети ден да се простят с папа Франциск в базиликата „Свети Петър”, която приема публичното поклонение. Ватикана съобщи, че повече от 90 хиляди души са успели да отдадат последна почит, откакто храмът започна да приема посетители в ранните часове на деня в сряда.

Очаква се в събота центърът на Рим да бъде затворен за движение. Реквиемът ще се състои на площад „Свети Петър“, а след това погребалният кортеж бавно ще измине пътя си извън Ватикана до базиликата „Санта Мария Маджоре“. Именно там е пожелал да бъде погребан покойният глава на Римокатолическата църква.

Утре церемонията ще започне в 11 часа българско време. Очаква се да присъстват около 250 хиляди души. Досега 130 делегации, 50 държавни глави и 10 монарси са заявили присъствие.

Българската делегация ще бъде водена от премиера Росен Желязков. Американският президент Доналд Тръмп ще пристигне тази вечер в Рим.

Заради високопоставените гости, във Ватикана и италианската столица са въведени драконовски мерки за сигурност.

ПИМК БИЛД

Коментари

Коментари

PIMK BUILD
БРАДЪРС СЕКЮРИТИ ГРУП
38-Истории-за-началото-на-планинарството-в-България

Архив по дни

Архив по седмици

Архив по месеци

Архив по години

Категории

Времето

Дондукова или Вазова да се казва градската градина зад Природонаучния музей, обновена с близо 5 млн. лева?

  • Вазова градина е най-правилното наименование. Иван Вазов е живял на съседната улица, тук е написал едни от най-забележителните си произведения. Хората са се стичали под балкона, за да го приветстват 37%
  • Както я знаят пловдивчани от създаването ѝ – Дондукавата градина. Хората са я кръстили така, защото е създадена по време на привременното управление и по препоръка на княз Александър Дондуков-Корсаков 30%
  • Не ме интересува. Нека си остане както досега без официално име – Градската градина 18%
  • Референдум. Това е най-справедливото решение. 8%
  • Капитан Бураго – Освободителя на Пловдив. Неговият паметник също е в тази градина и всяка година Пловдив му отдава почит на 16 януари, когато Бураго с отряд драгуни форсира Марица и освобождава града. 7%

Начална дата: 24.04.2024 @ 19:09 | Крайна дата: 24.05.2024 @ 19:09

Зареждане ... Зареждане ...