Krassi
Новини от Пловдив » Важно » 4,7 по Рихтер разтърси гръцкия остров Кефалония, усети се и у нас
Балкани Важно Свят

4,7 по Рихтер разтърси гръцкия остров Кефалония, усети се и у нас

трус

Земетресение с магнитуд 4.7 по скалата на Рихтер е регистрирано в района на гръцкия остров Кефалония в събота, 21 юни 2025 г., в 16:25 ч. българско време. Това съобщиха от НИГГГ към БАН.

По данни на специалистите, епицентърът на труса се намира на около 440 км от Петрич, на 490 км от Гоце Делчев и на 580 км югозападно от София. Земетресението е било усетено от граждани в Югозападна Българияя и на по-високите етажи на жилищни сгради в София.

Няма данни за пострадали хора или нанесени щети на територията на България. В района на Кефалония трусове с подобен магнитуд са сравнително чести, като островът се намира в една от най-активните сеизмични зони в Средиземноморието.

ПИМК БИЛД

Коментари

Коментари

PIMK BUILD
БРАДЪРС СЕКЮРИТИ ГРУП
38-Истории-за-началото-на-планинарството-в-България

Архив по дни

Архив по седмици

Архив по месеци

Архив по години

Категории

Времето

Дондукова или Вазова да се казва градската градина зад Природонаучния музей, обновена с близо 5 млн. лева?

  • Вазова градина е най-правилното наименование. Иван Вазов е живял на съседната улица, тук е написал едни от най-забележителните си произведения. Хората са се стичали под балкона, за да го приветстват 37%
  • Както я знаят пловдивчани от създаването ѝ – Дондукавата градина. Хората са я кръстили така, защото е създадена по време на привременното управление и по препоръка на княз Александър Дондуков-Корсаков 30%
  • Не ме интересува. Нека си остане както досега без официално име – Градската градина 18%
  • Референдум. Това е най-справедливото решение. 8%
  • Капитан Бураго – Освободителя на Пловдив. Неговият паметник също е в тази градина и всяка година Пловдив му отдава почит на 16 януари, когато Бураго с отряд драгуни форсира Марица и освобождава града. 7%

Начална дата: 24.04.2024 @ 19:09 | Крайна дата: 24.05.2024 @ 19:09

Зареждане ... Зареждане ...